PASLANMAZ ÇELİK ÇUBUK

Paslanmaz Çelik Çubuklar

Armin Paslanmaz olarak, 304 ve 316 paslanmaz çelik çubuklar dahil olmak üzere geniş bir çubuk stokuna sahibiz ve büyük veya küçük siparişleri etkili bir şekilde hızlı bir şekilde karşılayabiliyoruz.

Paslanmaz çelik çubuklar, herhangi bir imalat endüstrisinin temel bir unsurudur ve makineye bağlı olan birçok işlemde kullanılır. Çok yönlü uygulamaları nedeniyle, paslanmaz çelik çubuklar, gemi yapımı, savunma endüstrisi, otomotiv, tekstil, kağıt, imalat, çimento, ağır taşıma ekipmanları ve inşaat gibi birçok sektörde kullanılır.

Bu çubuklar genellikle yassı, yuvarlak, altıgen ve kare gibi farklı şekillere sahiptir ve genellikle çubuğun kullanıldığı uygulamayı tanımlayan şekle sahiptir. Çubuk türleri ve kullanımları, ihtiyaç duyulan çubuk türlerine bağlı olarak değişebilir ve farklı boyutlarda olabilir.

Düz Çubuklar:

Paslanmaz çelik düz çubuklar, genellikle yüksek mukavemet, büyük kalınlık ve korozyon direnci gerektiren uygulamalarda kullanılır. Bu çubuklar, doğal etkenlere maruz kalmayan uygulamalarda kullanılır, örneğin asansörler, yürüyen merdivenler ve metro istasyonları gibi. Paslanmaz çelik düz çubukların bazı uygulamaları ve kullanımları şunlardır:

  • Süs işleri
  • Pantolon askıları
  • Taban plakaları

Yuvarlak Çubuklar:

Yuvarlak çubuklar, işleme endüstrisinde önemli bir ürün olarak öne çıkar. Paslanmaz çelik yuvarlak çubuklar, kolayca kesilebilen ve işlenebilen özellikleri nedeniyle makine parçaları ve otomotiv parçaları oluşturmak için sıklıkla tercih edilir. Ayrıca, mükemmel korozyon direnci nedeniyle yuvarlak çubuklar üretiminde kullanılır.

  • İşleme
  • Bağlantı elemanları
  • Izgaralar
  • İmalat ve inşaat endüstrileri

Altıgen Çubuklar:

Altıgen çubukların uygulamaları daha genel amaçlıdır ve genellikle inşaat endüstrisinde kullanılır. Bu çubuklar, ağırlıkları taşımak için tasarlanmıştır.

Kare Çubuklar:

Kare çubuklar, sertlikleri, dayanıklılıkları ve büyük aşınma direnci ile tanınır. Bu çubuklar genellikle endüstriyel ekipmanlar için orta ile büyük boyutlu bileşenler üretmek için kullanılır ve üretim endüstrisinde geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Armin Paslanmaz olarak, kalite kontrolünün üretim endüstrisindeki rolünü belirlemede kritik bir rol oynadığını biliyoruz. Çubukların değerini kanıtlamak ve amaçlanan son kullanım için uygunluğunu sağlamak için kompozisyon analizi, iç hata testleri, ultrasonik testler, yüzey, çekme dayanımı ve diğer mekanik ve kimyasal özellik testleri sürekli olarak gerçekleştirilir.

Paslanmaz çelik çubuklar hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.