KURUMSAL SORUMLULUK


Değerlerimiz

         Armin Paslanmaz çalışanlarının, iş hayatı ve yaşam felsefesinin özünde şu dört temel değer bulunur;

 • Mutlak Saygı
 • Güven
 • Mükemmellik
 • Vefa

           Mutlak Saygı: Herkesin mutlak olarak saygıyı kesinlikle hak ettiğini düşünerek hareket ederiz.

          Güven: Gerek çalışanlarımıza gerekse iş ortaklarımıza ve müşterilerimizle ilişkilerimizi güven üzerine tesis ederiz.

          Mükemmellik: Kazan-Kazan ilişkisi oluşturabilmek için kusursuzluk ana ilkelerimizden biridir ve her daim kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

         Vefa: Her zaman kazandıklarımızda doğanın ve çevremizde bulunan insanların bunda payı olduğuna inanırız.

 • Kâr amacı güdmeyen bütün kişi ve kurumlara karşılıksız destek vermekteyiz.
 • Çalışanlarımızın katıldığı/düzenlediği birçok aktviteye maddi manevi destek olmaktayız.

        Armin Paslanmaz, birlikte iş yaptığımız, küçük-büyük tüm kişi ve kuruluşlara aynı değeri verir.

Vizyon ve Strateji

Armin Paslanmaz’ın vizyonu, müşteri odaklılık ve verimlilikle paslanmaz çelikte en iyi değer yaratıcısı olmaktır. Vizyon ifademizdeki her bir kelime önem arz etmektedir. Müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve hizmet kalitemizde verimlilik temel ilkemizdir.

Armin Paslanmaz’ın Vizyounu paslanmaz çelik alanında ülkemizin en iyi değer oluşturabilen vizyonunu hayata geçirebilmek için 5 temel esasımız bulunmaktadır. Burada güvenlik bizim için birinci ve temel önceliktir. Güvenlik çalışanlarımız için, çevre için ve müşteri için disiplinli, güvenlik kurallarına uygun operasyonel faaliyetleri içermektedir. İkincisi ise Japon yönetim modellerinin tam olarak etkin biçimde uygulanmasıdır (5S ve KAIZEN). Sektördeki yoğun rekabet ile baş edebilmek için mutlak verimlilik ve süreklilik için standart bir model uygulamayı amaçlamaktayız. Ticari açıdan kazan kazan ilişkisi oluşturarak piyasa talebiyle optimum bir şekilde karşılaştırarak üstün ürün stratejisine odaklanarak ülkemiz için katma değer oluşturmak.

İş mükemmelliği değerlerini geliştirmeye devam ederek:

 • Etik Girişimler,
 • Profesyonel Yeterlilik
 • Bütünlük
 • Güvenilirlik

Armin Paslanmaz olarak işletmemize dâhil olan herkesin ekonomik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda hareket etmesini teşvik ediyoruz. Sürdürülebilir kalkınma Armin Paslanmaz’ın uzun vadeli gelişim planının ana unsurudur.

Kariyer

Paslanmaz çelik sektöründe genç ve dinamik bir firma olarak kurulan Armin Paslanmaz’da şirketimize dinamizm katabilecek farklı fikirleri ile pozitif değer oluşturabilecek yeteneklere her zaman önem veriyoruz. Ekiplerimizin farklı alanlarda müşterilerimizi anlayıp uygun bir biçimde ihtiyaçlarına çözüm getirebilecek ve müşteri memnuniyeti anlayışını maksimize edebilecek yapıda olması temel hedeflerimiz arasındadır.

Kariyer bağlamında genç ve dinamik ekibimizin büyümesi hususunda yetenekli ekip arkadaşları arayışımız bulunmaktadır. Yeni projelerde yer almak, işe katkı sağlamanıza imkan tanıyan bir çalışma ortamında kariyer imkanına sahip olmak için sizde yerinizi alabilirsiniz. Bizim ekibimizde yer almak isterseniz İK departmanımıza ik [at] arminpaslanmaz.com adresine ön yazınız ile birlikte CV’nizi iletebilirsiniz.

Saygılarımızla
Armin Paslanmaz İnsan Kaynakları Departmanı

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, öğrencilere ve mezunlara, ticaretten teknolojiye, çevreye ve sosyal bilimlere insan dünyasının birçok yönüyle ilgili görüş bildiren geniş bir disiplindir. Mezunların kolejden veya üniversiteden ayrıldığı temel beceriler, özellikle karbon salımlarını büyük ölçüde azaltmak ve geleceğin teknolojilerini keşfetmek ve geliştirmek isteyen modern bir dünyada çokça aranıyor. Sürdürülebilirlik, siyaset, ekonomi ve felsefe ve diğer sosyal bilimlerin yanı sıra sert bilimlere dayanmaktadır. Sürdürülebilirlik becerileri ve çevre bilinci, işletmelerin yeni mevzuata uymaya çalıştığı yüksek lisans düzeyinde ve daha birçok kurumsal işlerde bir önceliktir. Bu nedenle, Sürdürülebilirlik mezunları pek çok alana girecek, ancak en çok sivil planlama, çevre danışmanlığı (yapılı ve doğal çevre), tarım, kar amaçlı değil, kurumsal stratejiler, sağlık değerlendirme ve planlama ve hatta yasa ve karar alma alanlarında olacak.

Faaliyet gösterme şeklimiz çevre üzerinde etkili olduğunu ve sürdürülebilirlikle ilgili en iyi uygulamaları ticari faaliyetlerimize entegre etmeye kararlıyız ve dünyanın daha yaşanabilir olması için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuzun Armin Paslanmaz Metal A.Ş. olarak farkındayız.

Tüm tesislerimizde ve konumlarımızda sürdürülebilirliği sağlamaya çalışmaktayız.

Çevresel performansımızı iyileştirmek için odaklandığımız;

 • Atık Yönetimi
 • Sera gazlarının azaltılması
 • Su tüketimi
 • Elektrik tüketimi
 • Tedarik
 • Pay sahibi sözleşmesi
 • İletişim

” Gezegenimiz için en büyük tehdit, başkasının onu kurtaracağı inancı.
(Robert Swan, Yazar) ”